• משלוח חינם על כל הזמנה מעל 850 ש״ח
 • FREE SHIPPING ON ALL ORDERS OVER 850 NIS!
 • טבע נייצ’ר - וופורייזרים ומכשירי אידוי
 • 0.00 / 0 items
  0
  0

  למה נוזל האידוי שלי מחליף צבע?

  שמתם לב שנוזלי האידוי נוטים להחליף צבע בתוך הבקבוק או לאחר שממלאים אותו לראש המילוי? החדשות הטובות הן שאין לתהליך זה שום קשר לאיכות הנוזל, אלא למרכיבים שלו ולאידוי עצמו.

  ראשית, בואו נדבר על הדרך שבה נוזלי האידוי משנים את צבעם בתוך הבקבוק, לפעמים אפילו לפני שהבקבוק נפתח. זו היא תוצאה של תגובה כימית נפוצה הנקראת חימצון. הניקוטין הוא חומר תגובתי ביותר, ויכול לגרום לנוזל האידוי לשנות צבע, בין אם זה עקב תגובה למרכיבים אחרים שנמצאים בנוזל, או לאחר שנחשף לאויר, חום או אור. נוזלים המכילים ניקוטין נוטים להפוך לכהים יותר עם הזמן, גם אם שומרים אותם במקומות חשוכים וקרירים, אך חלק מהחברות מוסיפות כמות קטנה של חומרים משמרים או מייצבים על מנת למנוע חימצון.

  בכל אופן, הדבר החשוב לזכור הוא שחמצון הוא תגובה כימית טבעית, שאינה משנה את הטעם של הנוזל שלכם או את חוויית האידוי שלכם בשום אופן. לא תאמינו כמה אנשים זורקים נוזלי אידוי טובים לחלוטין במחשבה שדהיית הצבע מסמנת שהנוזל התקלקל או אינו בטוח לאידוי. נוזלי אידוי ישנים מאוד, שמכילים ניקוטין, יכולים להגיע לצבע כמעט שחור, אך שינוי זה הוא קוסמטי בלבד ולא צריך להדאיג אף אחד.

  החימצון מתרחש אף מהר יותר בתוך ראש המילוי, היכן שהניקוטין חשוף לדרגות גבוהות של חום. ככל שרמת הניקוטין בנוזל שלכם גבוהה יותר, כך תהליך חימצון יותר נראה לעין, אך שוב, ללא שום השפעה על הטעם או כמות האדים שהוא עתיד לייצר. תחשבו על תהליך החמצון של תפוחים או תפוחי אדמה לאחר שקילפתם את הקליפה – הם הופכים לכהים יותר, אך הטעם לא משתנה. תחשבו על זה בצורה הזו, אם נוזל האידוי שלכם משנה צבע, הוא כנראה יותר "טבעי", משום שככל הנראה אינו מכיל שום חומרים כימיים שנועדו למנוע חימצון.

  אך חימצון אינו הדבר היחיד שיכול לגרום לשינוי בצבע של נוזל האידוי. נוזלים שמבוססים על VG (גליצרין צמחי) נוטים להיות מתוקים יותר מאלו המבוססים על PG (פרופילן גליקול), ללא קשר לסוג הטעם עצמו, והחום הקיצוני גורם להם "להתקרמל" על גוף החימום. דבר זה מכתים את נוזל האידוי, אפקט שנהיה גלוי יותר ויותר ככל שכמות הנוזל בראש המילוי פוחתת. במקרים קיצוניים, נוזלים המבוססים על 100% VG, יכולים להתחיל צלולים עם גוון ענברי, ולהפוך למרקם צמיגי חום-כהה עד שתאדו את כולו מראש המילוי. אם פשוט תוסיפו נוזל אידוי טרי זה רק יגרום לו לכהות יותר מהר עקב הצטברות של נוזל "מקורמל" שהצטבר על גוף החימום ומשקעים ושרידים שנותרו בראש המילוי.

  בגלל שתהליך ה"קירמול" בסופו של דבר משפיע לא רק על צבעו אלא גם על טעמו של נוזל האידוי, מומלץ לנקות את ראש המילוי וגוף החימום לפני מילוי חוזר. כמובן, ניקוי יכול לעזור רק עד מידה מסויימת, ובבוא העת תאלצו להחליף את גוף החימום. שווה לזכור שהצטברות של נוזל "מקורמל" זה קשורה קשר הדוק למתיקות וצמיגיות הנוזל; לדוגמא, נוזל אידוי מתוק וסמיך "יתקרמל" הרבה יותר מהר מנוזל על בסיס PG בטעם טבק.

  בין אם זו תוצאה של חימצון או של "קירמול", שינוי צבע נוזל האידוי שלכם אינו דבר שיש לדאוג לגביו. למעשה זו היא תופעה שכיחה, ואם זה מעולם לא קרה לכם בעבר, זה כנראה משום שאתם משתמשים בנוזלים ללא ניקוטין או בנוזלים צלולים ולא ממותקים על בסיס PG.

  Share this post