• משלוח חינם על כל הזמנה מעל 850 ש״ח
 • FREE SHIPPING ON ALL ORDERS OVER 850 NIS!
 • טבע נייצ’ר - וופורייזרים ומכשירי אידוי
 • 0.00 / 0 items
  0
  0

  מחקר: רוצים להפסיק לעשן? תאדו

  מחקר טווח ארוך חדש מחזק כי מעשנים שפונים למוצרי אידוי במטרה להפסיק לעשן, סיכוייהם טובים יותר מאשר 'משתמשים כפולים' (אנשים שמעשנים ומשתמשים במוצרי אידוי) ואנשים שלא מאדים כלל.

  מחקר קבוצתי שהתפרסם בTobacco Control, מגזין השייך לBMJ, דיווח על ממצאים שנאספו במשך 12 חודשים בנוסף למעקב נוסף של שנתיים, כתוצאה מאיסוף מידע פנים מול פנים, שאלוני אינטרנט וסיקור טלפוני.

  המשתתפים הבוגרים חולקו ל3 קבוצות, קבוצה ראשונה כללה אנשים שמעשנים סיגריה אחת או יותר ביום, הקבוצה השניה כללה מאדים שלוקחים כ-50 שאיפות או יותר בשבוע והקבוצה השלישית הייתה של משתמשים כפולים, הכוונה לאנשים שמשלבים שימוש במוצרי אידוי ובסיגריות רגילות באופן משתנה.

  החוקרים חיפשו מקרים של התנזרות מתמשכת מסיגריות טבק ו\או מוצרי אידוי אחרי 24 חודשים, כל שינוי במספרים הנוגעים לצריכת סיגריות בין תחילת המחקר עד ל24 חודשים אחריו, וכל מקרה נוגד אחר.

  'שימוש כפול' עלול לסייע בהפחתת נזק, אך לא בהתנזרות.

  בצורה לא מפתיעה, לפי המידע שנאגר, משתמשי סיגריות אלקטרוניות היו בעלי אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בשמירה על התנזרות, עם 61.1%. בזמן שרק 23.1% ממעשני הסיגריות ו26.0% מהמשתמשים הכפולים הצליחו להשיג התנזרות מטבק. בנוסף, שיעור ההתנזרות משני המוצרים יחדיו לא נמצא גבוה יותר אצל משתמשי סיגריות אלקטרוניות מאשר שאר קבוצות המחקר, כ18.8%.

  מארגני המחקר סיכמו שמוצרי אידוי הם כלי הפסקה שעוזרים למפסיקי-העישון להישאר בהתנזרות מטבק.
  לעומת זאת, נראה ששימוש "כפול" לא עוזר למטרה זו, חוץ מהפחתת צריכת הטבק.

  האפקטיביות של הסיגריות האלקטרוניות מוכחת פעם נוספת.

  הממצאים למעלה הולכים יד ביד עם מה שמומחי בריאות ציבור טוענים לגביי האפקטיביות של המוצרים. בשל העובדה שאידוי מחקה את הפעולה של עישון, אנשים שמשתמשים במכשירים האלקטרוניים ככלי-עזר להפסקת העישון מוצאים את המעבר בין עישון להפסקת העישון לקל יותר.
  למעשה, בבריטניה, איפה שהסיגריות האלקטרוניות אושרו ככלי עזר לאנשים המבקשים להפסיק לעשן, ומחולקים על ידי גורמים שמטרתם לעזור לציבור להתנזר מסיגריות, המדינה מדווחת על מספר המעשנים הנמוך ביותר שנרשם אי פעם.

  Share this post  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *