• משלוח חינם על כל הזמנה מעל 850 ש״ח
 • FREE SHIPPING ON ALL ORDERS OVER 850 NIS!
 • טבע נייצ’ר - וופורייזרים ומכשירי אידוי
 • 0.00 / 0 items
  0
  0

  מלחי ניקוטין – Nicotine Salts

  אם אתם מאמינים להתלהבות שנראתה לאחרונה מצד כמה מחברות האידוי הגדולות בעולם, מלחי ניקוטין הם הדבר הגדול הבא בעולם האידוי.

  אז מהם מלחי הניקוטין? במה הם שונים מהניקוטין הרגיל שיש בנוזלי האידוי? והאם כדאי לשלם מעט יותר כדי להתנסות? לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת:

   

  מהם מלחי ניקוטין?

  מלחי ניקוטין הם צורת הניקוטין שמצויה בעלי טבק. בשונה מהניקוטין שבדר"כ משתמשים בו בנוזלי אידוי, מלחים אלו אינם ניקוטין בלבד. אלו הם תרכובות המכילות ניקוטין יחד עם רכיבים אורגניים אחרים. זה יכול להיות שילוב עם אחד או יותר מהכימיקלים שנמצאים בעלי הטבק, אך התוצאה זהה – נוצרת מולקולה יציבה יותר.

   

  צורת הניקוטין אשר משתמשים בה בדר"כ בנוזלי אידוי מכונה "ניקוטין חופשי-בסיס". זהו ניקוטין שלא מלוכד עם שום דבר ובדר"כ נחשב למועדף למטרות אידוי ומטרות אחרות עקב היותו צורה נדיפה יותר של ניקוטין.

   

  למעשה, תעשיית הטבק עשתה מאמצים ניכרים להגדיל את רמת הניקוטין חופשי-הבסיס בעשן. גורם ראשי בתרומה להצלחה של סיגריות מסוג "מרלבורו", משום שפיליפ מוריס היה החלוץ בשיטה מצליחה זו.

   

  איך עובדים מלחי הניקוטין בנוזלי האידוי?

  הסיפור עד כאן מבלבל מעט. חברות המציעות נוזלי אידוי המכילים מלחי ניקוטין טוענות שאידוי נוזלים אלו נותן תחושת סיפוק הרבה יותר גבוהה מאידוי של נוזלים בעלי ניקוטין "רגיל", ועדיין נראה שתעשיית הטבק הגיעה בדיוק למסקנות ההפוכות. האם חברות הנוזלים מפספסות משהו? האם מלחי ניקוטין הם לא יותר מגימיק שיווקי?

   

  זה היה יכול להיות המקרה, לולא מספר ניסויים שנערכו ע"י Pax Labs. בעזרת ניסויים רבים עם פורמולות שונות, מצאו החוקרים שלהם שמלחי ניקוטין מסויימים, למעשה עובדים טוב יותר מנוזלי אידוי בעלי ניקוטין "חופשי". הם קוראים לממצאים "לא צפויים", אך בדיקות של רמת הניקוטין בדם של המשתמשים אימת את התוצאה.

   

  מרכיב המפתח היה חומצה בנזואית, אשר הוסיפו כדי לשלוט במלחי הניקוטין הספציפיים שנוצרו בנוזל האידוי. ע"י התחשבות בתגובות הכימיות אשר נוצרות בטמפרטורות אידוי, הם הצליחו ליצור נוזל המכיל מלחי ניקוטין אשר נותן לך כמות מספקת ביותר של ניקוטין שמיש בזמן האידוי.

   

  ההטבה הנוספת הוא ההשפעה של החומצה על רמת ה- pH שבנוזל האידוי. ככלל, רמת pH גדולה יותר מובילה ליותר ניקוטין "חופשי" בעשן או האדים, אך גם לכך שהתערובת הנוצרת תיהיה קשה יותר לשאיפה.

   

  ע"י הוספת חומצה בנזואית, האדים מהנוזלים בעלי מלחי הניקוטין היו בעלי רמת pH נמוכה יותר וקלים יותר לשאיפה, והתגובות כימיות שנוצרות מספקות כמות גבוהה של ניקוטין  "חופשי" בתוך האדים ששואפים. המשמעות היא שניתן לאדות בנוחות נוזלים עם רמות ניקוטין גבוהות.

   

  האמת היא שחברות הטבק צדקו באופן מסויים, אך המציאות אינה כל כך פשוטה כדי להגיד "ניקוטין חופשי הוא טוב יותר". בעזרת ניסויים והתחשבות בתנאי אידוי (היכן שהטמפרטורות הן יחסית נמוכות יותר), החוקרים הצליחו למצוא דרך להפוך את מלחי הניקוטין לאופציה מעשית לאידוי, וניתן לטעון שאף עדיפה יותר.

   

  היתרונות של מלחי הניקוטין

  ניקח צעד אחורה מהמדע של נוזלי האידוי בעלי מלחי הניקוטין, מה המשמעות של כל זה בשבילכם, כצרכנים? מדוע כדאי לכם לנסות את מלחי הניקוטין ולא לדבוק פשוט בנוזלים הרגילים והמוכרים?

   

  תקבלו יותר ניקוטין, ומהר יותר: ככלל, מלחי ניקוטין שנוצרים בעזרת חומצות מתאימות בשילוב עם מכשיר מהסוג הנכון מובילים את הניקוטין מהר יותר לדם שלכם.

  תוכלו להשתמש בנוזלים עם רמות ניקוטין גבוהות יותר: לא תצטרכו לצרוך 10 מ"ל של נוזל אידוי אם יהיה לכם נוזל עם רמת ניקוטין של 60 מ"ג, לעומת נוזל ברמת 6 מ"ג ניקוטין.

  נוזלים המכילים מלחי ניקוטין עם בעלי חיי מדף ארוכים יותר: מלחי ניקוטין יציבים יותר מאשר הסוג הרגיל, מה שאומר שנוזלים בעלי מלחי ניקוטין יחזיקו יותר זמן באחסנה ללא ירידה של רמת הניקוטין.

  אין צורך במכשיר אידוי חזק: נוזלי אידוי בעלי מלחי ניקוטין יותר יעילים לספק לכם ניקוטין, כך שאין צורך לפצות עם מכשיר בעוצמות גבוהות של 150W, מכשיר פשוט וקטן יכול להיות מספק באותה המידה.

   

  האם מלחי ניקוטין בטוחים?

  זו היא שאלה מובנת, אך האמת היא שמלחי ניקוטין בטוחים באותה מידה כמו ניקוטין רגיל. בסופו של דבר, גם אם במקור הוא בצורת מלח, הניקוטין משפיע על הגוף באותה צורה, כך שאין הבדלים אמיתיים כשזה נוגע לסיכונים.

   

  למרות זאת, ישנו גורם חשוב אחד שצריך להתחשב בו. כדי לגרום למלחי ניקוטין לעבוד בנוזלי ניקוטין, חומצות בנזואיות מצורפות לתערובת. בזמן שהחומצות לא ידועות כמזיקות מדי לגוף האדם, רוב הראיות מצביעות על חשש מבליעה, אך לא משאיפה.

   

  למרות מספר סימני שאלה שעוד נשארו לגביי חומצות בנזואיות, זה מובן מאליו שאידוי של נוזלי אידוי שמכילים מלחי ניקוטין, יהיה הרבה יותר בטוח מעישון. בנוסף, ההפחתה בכמות האדים שתצטרכו לשאוף יכול לגרום לנוזל אידוי בעל מלחי ניקוטין ברמה גבוהה להיות אף בטוח יותר מנוזל אידוי רגיל.

   

  האם מלחי ניקוטין ממכרים?

  למרות שהמילה "תלות" מתאימה יותר כשמדברים על "התמכרות" לניקוטין שלא בעישון, בשפת היום-יום, מלחי הניקוטין הם ממכרים. רכיבים אחרים שנמצאים בעשן מחזקים את מידת ההתמכות לטבק שמעשנים, אך הניקוטין הוא עדין החומר ממכר הראשי שקיים בעשן. בקצרה, מלחי ניקוטין ממכרים בדיוק באותה מידה כמו ניקוטין רגיל.

   

  לא לכולם, אך אידיאלי לחלק

  נוזלי אידוי בעלי מלחי ניקוטין אינם הבחירה הנכונה לכל מאדה. אם אתם אוהבים ענני ענק עדיף שתשארו עם הנוזלים הרגילים.

  אך, לכל מי שרק עכשיו מנסה להחליף את הרגל העישון ומוצא את נוזלי האידוי הרגילים קשוחים מדי לשאיפה, או לא מספקים, או כל מאדה שמחפש משהו שיוכל להשתמש בו במהירות ודיסקרטיות, זה עלול לשנות את המשחק לגמרי. אולי נוזלים אלו אינם נפוצים כל כך כעת, אך צפו לשמוע עליהם המון בעתיד.

   

  אם האופציה של בחירה חופשית בין שימוש בנוזלי אידוי רגילים לבין נוזלי ניקוטין-מלחי מעניינת אתכם, מומלץ שתעיפו מבט על ה-RUBI של KandyPens, סיגריה אלקטרונית בעלת מחסניות שניתנות למילוי בכל סוגי נוזלי האידוי: ניקוטין מלחי, נוזלי אידוי של ניקוטין רגיל ואף שמני CDB וTHC.

   

  Share this post
    , , , , , , ,