• משלוח חינם על כל הזמנה מעל 850 ש״ח
 • FREE SHIPPING ON ALL ORDERS OVER 850 NIS!
 • טבע נייצ’ר - וופורייזרים ומכשירי אידוי
 • 0.00 / 0 items
  0
  0

  10 פתרונות פשוטים למניעת דליפה של נוזלי אידוי

  אין דבר יותר מרגיז מתא מילוי שסובל מדליפה. לכולנו יצא לחוות את הרגע הזה שבו גילינו שנוזל האידוי היוקרתי שלנו ברח מתא המילוי, דלף על כל הבטרייה והסביבה הכללית. זה קרה לכולנו, אבל חלקנו פשוט לא מצליחים לעצור את הדליפה. אל דאגה, יש מספר דרכים למנוע את העניין, ולהלן 10 מהן:

  מלאו את תא המילוי בצורה הנכונה
  הסיבה הכי נפוצה לדליפות היא גם זו שהכי קל להמנע ממנה. תאי מילוי בנויים עם צינור זרימת אוויר מרכזי אשר רץ דרך כל התא המילוי עד לפיה. זו הארובה. למרות אזהרות של עלוני ההוראות של המכשירים, משתמשים נוטים להכניס בטעות נוזל לתוך צינור זה, מה שגורם לגרגור ודליפה. שימו לב לא לטפטף נוזל לתוך צינור האוויר, ואם זה כן קורה, נגבו עם מטלית נייר לפני שאתם מאדים, ואל תמלאו את תא המילוי מעבר לגדותיו. השארת כיס אוויר קטן בחלקו העליון של תא המילוי יוצר וואקום שעוזר למנוע דליפה של נוזל האידוי.

  בדקו את טבעות הגומי שלכם
  גומיות שחוקות או פגומות הן סיבה נפוצה לדליפה, בעיקר עם מגוון תאי המילוי שיש בשוק. פרקו את תא המילוי שלכם ובחנו בזהירות את הגומיות. אם הן שחוקות, קרועות, או פשוט לא שם, זה אומר שאיטום האוויר של תא המילוי שלכם נפגע. למזלנו, גומיות אוויר קלות מאוד להשגה וזולות מאוד לרכישה. רק תוודאו שקניתם את הגודל המתאים.

  בדקו את האיטומים
  אחת הסיבות הנפוצות לדליפה היא גם הכי פשוטה. אם ראש המילוי לא מוברג כמו שצריך, על כל חלקיו, נוזל יברח דרך הפתחים. כמו כן, שימו לב לא לסגור או להבריג את החלקים חזק מדי, גם זה יכול לגרום לבעיות בפני עצמן. מצאו את הנקודה הנכונה והמתאימה ביותר לתא שלכם, ותתמידו בה. אם הבעיה ממשיכה כנראה שצריך להחליף תא מילוי. למזלנו, המון ראשי חימום כוללים את אופציית הTF (מילוי הנוזל מלמעלה ולא מלמטה), מה שלרוב מונע את המקרה הנ"ל.

  שמרו על תא המילוי שלכם מאונך
  חלק מתאי המילוי לא בנויים להתמודד עם תנוחות מאוזנות לפרקי זמן ארוכים, ואתם עלולים למצוא נוזל דולף מפתחי האוורור אם השארתם אותו במצב זה למשך הלילה. השתדלו להשאיר את מכשיר האידוי שלכם עומד בצורה מאונכת אם אתם לא נוגעים בו לזמן ממושך. אם אתם מטעינים אותו למשך הלילה, הסירו את ראש המילוי מהבטרייה והשאירו אותו בתנוחה עומדת.

  פתחי אוורור סגורים בזמן מילוי

  אם פתחי האוורור פתוחים על הרמה הכי נמוכה, אתם מגבילים את כמות האוויר שנכנסת לתא, מה שאומר שתצטרכו לקחת שאיפות חזקות יותר. אם תעשו זאת בכוח, יותר מדי נוזל יכנס לגוף החימום, מה שיגרום להצפה שבהמשך תגרום לדליפה. פתחו את פתחי האוורור במידה גדולה יותר על מנת לאפשר ליותר אויר להיכנס לגוף החימום ולמנוע דליפה.

  גוף חימום בעייתי

  כמו ברוב המקרים עם מוצרי ייצור-המוני, תמיד יהיו כמה לא יוצלחים. זה קורה לעיתים תכופות למדי, עקב מספרים גדולים של מוצרים המגיעים ממפעלים סיניים. בחלק מהמקרים לגוף החימום עלולים להיות פגמים בייצור שמונעים ממנו להחזיק את הנוזל בצורה טובה, וגומרים לנזילה. ראשית בדקו שגוף החימום מוברג כמו שצריך, ואם הוא כן, פשוט החליפו אותו באחד חדש – ועדיף שיהיה ממשלוח אחר מזה שהפגום הגיע בו. אם הבעיה נשארת, רוב הסיכויים שהבעיה נובעת ממקור שונה ממה שמוצג בסעיף זה.

  נקו את תא המילוי
  אם לא ניקית את התא שלכם זמן מה, הצטברות של שאריות נוזלי אידוי ישנים יכולים לגרום לסיבוכים בחלקים שונים של התא, ולהוביל לנזילה. הפתרון הפשוט הוא לפרק את ראש החימום, לשטוף אותו במים קרים ולהשאיר את החלקים ללילה להתייבש לפני שמרכיבים אותם בחזרה. כדי לתת לחלקים ניקוי רציני יותר, ניתן לנקות את החלקים המפורקים עם נוזל כלים עדין ומים חמים. יתכן שתצטרכו לבצע ניקוי זה לעתים תכופות יותר במידה ואתם מרבים לשנות טעמים במכשיר האידוי שלכם.

  חפשו סדקים
  חפשו סדקים ופגמים על הזכוכית של תא המילוי. סדק זעיר על הזכוכית או חתיכת מתכת קטנה שהתעקמה עלולים להעיד שתא המילוי כבר לא אטום לאוויר, ונוזל חודר לתוך שסתום האוורור. אם הזכוכית סדוקה, הפתרון הפשוט והזול הוא לקנות צינור זכוכית חדש ופשוט להחליף.

  השתמשו בנוזלים עם סמיכות מתאימה
  לראשי חימום שדורשים הספק גבוה (כמו הSubvers TF של Atmos), כל נוזל עם אחוזי VG נמוכים מ70% עומד בסיכון של נזילה עקב הדלילות של הPG וכמה גדולים מעברי הנוזל בתאים אלה. סמיכות הנוזל המתאימה בדר"כ מומלצת בעלוני ההוראות. ככלל אצבע טוב, כדאי לזכור שמכשירים שיוצרים ענני ענק טובים (RDA למשל) עובדים טוב עם 70% VG ומעלה, ומודים רגילים בדר"כ עובדים יפה עד 70% VG. חשוב לבדוק על את הסמיכות על בקבוקי הנוזל שלכם.

  שימו על זה פקק
  עקב צורת הבניה של תאי מילוי, שבנויה על לחץ, אם תשאירו אותם לזמן ממושך בלי הפיה\מכסה\פקק שלהם, הם ידלפו דרך פתחי זרימת האוויר. אולי עשיתם כמה פעולות בו זמנית ולא שמתם לב. לא חשוב מה הסיבה, שימו לב שאם אתם משאירים את תא המילוי בלי מכסה לזמן ארוך יותר מפרק הזמן שלוקח למלא אותו, ודאו שהתא עצמו ריק. סגירת זרימת האוויר תעבוד גם, אך לא תיהיה חסינת דליפה כמו פשוט להשאיר את התא ריק בזמן שהוא עומד בלי מכסה.

  Share this post  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *