אידוי קנאביס

מיקרו-מינון של קנאביס עוזר או פחות?

כמויות מזעריות – תוצאות ענקיות

חששות ממה יגידו, חוסר טאקט וקטלוג כ ״הסטלן של המשרד״ יכולים למנוע מאנשים רבים לתפוס באז בעבודה, ובמקרים רבים זה מובן. מיקרו-מינון של קנאביס יכול לתת לכם גישה ליתרונות של ה-THC וה-CBD, בלי האפקטים הפסיכואקטיבייים או תחושה של "סטלה". לכן, יותר ויותר חברות קנאביס מייצרות אפשרויות עבור אלה המעוניינים במיקרו-מינון, גם החברות הענקיות בתחום מכירות את הטרנד מתחילות לשים עליו דגש.

מהו מיקרו-מינון?

בעוד לאנשים רבים יצא לשמוע את המונח Microdosing לפני, הרעיון של צריכת כמויות קטנות של קנאביס עדיין זר לרבים. באופן מסורתי, מיקרו-מינון נקשר עם סמי הזיות, כמו LSD. לאחרונה, השיטה הפכה פופולרית מאוד בעמק הסיליקון. אנשי מקצוע אשר אובססיביים ליעילות כבר ידועים כצרכני כמויות זעירות של חומצה ליזרגית כדי לשפר את הפוקוס, הערנות, והיצירתיות שלהם ללא תופעות הלוואי הלא רצויות של "טריפ" במשך שעות על גבי שעות. מספר גדל והולך של מחקרים הראו כי THC, בפרט, נגיש למערכת האנדוקנבינואידים בכמויות קטנות יותר.

בעוד חולים רבים מאמינים כי הגדלת המינון של הקנאביס שלהם יוביל לתוצאות טובות יותר, במקרים מסוימים, הראיות מראות כי ההפך עשוי להיות הנכון. מיקרו-מינון של קנאביס יכול לאפשר לנו לחוות את הטבע הדו-מצבי של הצמח. כדי להבין מה אנו מתכוונים כשאנחנו אומרים דו-מצבי, אנחנו יכולים לחשוב על ההשפעות של אלכוהול. כוס יין אדום, למשל, יכולה לקבל יתרונות בריאותיים, וכמה משקאות יכולים לעזור להקל על חרדה חברתית.

אך אם נצרוך יותר מדי, ההשפעות החיוביות האלה יתחלפו במהירות על ידי השפעות שליליות. את אותו הדבר ניתן לומר על קנאביס, שבו אנשים רבים יכולים להגיב טוב למינונים קטנים יותר של THC, אבל במינונים גבוהים יותר, זה יכול להגביר את החרדה ואת הלחץ. אולם ראיות אלה אינן רק אנקדוטות. מחקר שנערך בשנת 2012 מצא שחולי סרטן חווים הקלה גדולה יותר בכאבים עם מינונים קטנים יותר של קנאביס מאשר עם ריכוזים גבוהים יותר.

מיקרו-מינון של קנאביס עוזר או פחות?

אילו מצבים בריאותיים או נפשיים מגיבים טוב למיקרו-מינון ועד כמה הוא באמת מיקרו?

מיקרו-מינון יכול להיות מועיל במחלות אשר גם הצריכה המסורתית מועילה להן, והן כוללות:

  • כאבים
  • נדודי שינה
  • עייפות
  • חרדה
  • דכאון
  • לחץ
  • בחילה

אפילו אלה הנאבקים במחלות כרוניות יותר, כגון מחלת הקרוהן או טרשת נפוצה, יכולים להיעזר במיקרו-מינון. היעילות של המיקרו מינון, אינה מוגבלת רק לחולים רפואיים, עם זאת. מיקרו-מינון של קנאביס יכול להיות דרך מצוינת לשפר את המיקוד, להתגבר על מחסומים נפשיים או לספק דחיפה קטנה באנרגיה כדי לשרוד את הגל הבא של המטלות. זה יכול אפילו לשדרג את חיי המין שלך.

על ידי ביטול ההשפעות הפסיכואקטיביות, מיקרו-מינון של קנאביס יכול להיות מושלם עבור בעלי מקצוע בזמן עבודה, הורים או אנשים שלא רוצים או לא יכולים למצוא את הזמן להיות ב"היי". כמו חוויות אחרות של קנאביס, המינון הנכון הוא סובייקטיבי לחלוטין. זה יכול להיות תלוי בשימוש הרגיל שלכם, בסיבולת לחומר, בזן בו בחרתם ועוד מגוון של גורמים ביולוגיים אשר ייחודיים לכל אחד ואחד.

חלק מהמחקרים ממליצים שימוש של מתחת ל-5 מ"ג THC, בעוד אחרים מתחילים ב 10 מ"ג. העצה הטובה ביותר היא תמיד להתחיל לאט. קחו 30 דקות עד שעה לאחר מיקרו-מינון של הקנאביס כדי להעריך איך אתם מרגישים, ולאחר מכן המשיכו בהתאם. זה אומר שאולי תצטרכו להרים את המינון מעט, או להוריד אותו אם אתם מוצאים את ההשפעות עדיין קצת חזקות מדי.

מיקרו-מינון של קנאביס עוזר או פחות?

איך עושים את זה?

במשך זמן רב, מיקרו-מינון של קנאביס היה בעיקר התחום של 'מאכלים' ותמיסות. זה מובן – הם מציעים את שיטת הצריכה דיסקרטית למי שצריך מנה קטנה במהלך היום, בזמן העבודה או אחריה. האפשרויות הקיימות למיקרו-מינון השאירו את חובבי התפרחת המיובשת בחוץ בקור, עם זאת. שלא לדבר על אלה שאין להם גישה משפטית לקנאביס. עבור אנשים אלה, עשב מיובש הוא בדרך כלל הרבה יותר קל לרכישה מאשר אכילים, שמנים או תמיסות. למשל, האכילים שכן ניתן לרכוש באזורים אלה אינם נוצרים תחת אותם תנאים קפדניים כמו אלה במדינות בהן הקנאביס חוקי, מה שיכול להפוך את השליטה במינון לקשה ומסובכת.

לא בדיוק מה שמשתמש קנאביס בשיטת מיקרו-מינון מחפש. ככל שהצריכה הופכת להיות יותר ויותר מקובלת במיינסטרים, מוצרים רבים מגיבים להתעניינות גוברת ב-Microdosing. קיימים בשוק מכשירי אידוי (וופורייזרים), המיודעים לאידוי של כמויות זעירות ומאפשרים שליטה ובקרה על כמות החומר הנצרכת. עם זאת, מיקרו-מינון נכון של קנאביס לא מותנה רק בגודל של תא החימום שלכם.

טמפרטורות נמוכות יותר מונעות בעירה, אשר יכולה להוביל לעשן לא רצוי, ומאפשרות ליהנות מהטעמים והיתרונות הטיפוליים של הטרפנים (terpenes) בעשב שלכם. לאט ונמוך הן מילות המפתח כאשר אתם מתנסים במיקרו-מינון קנאביס, כדי באמת להתענג על ההשפעות והטעמים. אם אתם בדרך כלל צורכים עשבים, רוב הסיכויים שאתם מבינים איך זן מסוים משפיע עליכם במינונים גבוהים יותר, ולהבין איזה כמות תחשב ליותר מדי כאשר תתנסו במיקרו-מינון. זה גם עובד בכיוון ההפוך: מיקרו-מינון של קנאביס עשויה להיות דרך מצוינת להציג אנשים חדשים לחוויה.

מיקרו-מינון של קנאביס עוזר או פחות?