קנאביס רפואי

CBN הלהיט החדש של תעשיית הקנאביס

מה זה CBN? 

למרות שדלתא -8 THC בהחלט גונב את אור הזרקורים בשנה האחרונה , CBN כנראה הולך להיות הקנבינואיד הישן – חדש של הקיץ הקרוב. במהלך השנה האחרונה, חברות קנאביס ניצלו את המוניטין החזק של החומרים הפעילים בצמח, כדי לשווק אותו ככלי עזר לשינה במקום כדורים, וההצלחה רק הולכת וגוברת.

CBN, הידוע גם בשם קנבינול, התגלה לראשונה לפני כמעט מאה שנה. במהלך תקופה זו, חברות לא עשו כמעט שימוש עם CBN, בגלל התהליך הארוך והמורכב בייצור הקנבינואיד. אבל בשנים האחרונות זה משתנה, הודות לפיתוח שיטות ייצור חדשות. והביקוש מצד הצרכנים והמטופלים מטפס. מכירת מוצרים המכילים CBN – אשר בשלב זה נמצאים בעיקר באכילים, הסתכמה בשנה האחרונה ביותר מ -65 מיליון דולר בקליפורניה, קולורדו, נבדה ואורגון, על פי נתונים שמסרה חברת המידע ״הד סט״ הממוקמת סיאטל.

זה לא מפתיע, שקליפורניה הייתה המדינה שההכנסה שלה הייתה בגדולה ביותר מבין מארבעת השווקים. מוצרי CBN סיפקו מכירות של 16.1 מיליון דולר ברבעון השני של השנה במדינה, עלייה של 6.6% מהרבעון הקודם ו -120% מהרבעון השלישי של 2020. ובדיוק בגלל זה עוד ועוד מותגים נכנסים לשווקים האלה מדי שבוע. לפני שנה, היו רק שבעה מוצרי CBN בארבעת המדינות האלו, אך מספר זה צמח ל -55 ברבעון השני של 2021, עלייה של 20% משלושת החודשים הראשונים של השנה – ועדיין אכילים הם המוצר המוביל בקטגוריה. אכילים המכילים את הקנבינואיד היוו 11% ממכירות האכילים בקליפורניה ביוני, עלייה של 6.5% לעומת 2020. מגמה זו מתחילה לצבור תאוצה גם במדינות אחרות בארה״ב.

היסטוריה ארוכה

עם כל הצמיחה הפתאומית, קשה להאמין ש- CBN קיים כבר יותר מ -90 שנה. הקנבינואיד התגלה בשנות השלושים ולאחר מכן, בשנות הארבעים, הפך לקנבינואיד הראשון שבודד. למרות שהוא מספק אפקט פסיכואקטיבי מתון, עד לאחרונה לא נעשה הרבה עם זה. שלא כמו CBN ,CBD קשה להכין.

מעט יודעים, אבל CBN נוצר או כלול בצמחי קנאביס חדשים או טריים. הקנבינואיד מיוצר כאשר צמחי הקנאביס או המפ נחשפים לאורך זמן לאוויר ולאור שמש. כשהקנאביס מתייבש, תהליך חמצון הופך את מולקולות ה- THC הנמצאות במריחואנה או ההמפ ל- CBN. עם זאת, עד עכשיו, הזמן אשר היה הכרוך בייצור הקנבינואיד עקבי באופן טבעי- לא היה מעשי.

היה צורך ששוק הסיוע לבעיות שינה יגדל וסיפורים הישנים והידועים על אופי ההרגעה של עישון קנאביס כדי לגרום לתעשייה לחשוב מחדש על הקנבינואיד.

שוק הסיוע לבעיות שינה בארה"ב צפוי להסתכם בכ -31 מיליארד דולר בשנת 2020, על פי שוק הנתונים של מדינת מרילנד. התרופה לסיוע בבעיות שינה הדומה ביותר ל – CBN, ״מלטונין״, צפויה להגיע למכירות של 2.4 מיליארד דולר עד שנת 2025. המספרים אלה לבדם היו תמריץ חזק מספיק עבור חברות הקנאביס – אשר התחילו לפתח מוצרים מבוססי CBN במטרה לקבל חלק מנתח השוק של בעיות השינה.

CBN הלהיט החדש של תעשיית הקנאביס