אידוי קנאביס

אסור לאדות שמן טפטוף תחת הלשון!!!

בשבועות האחרונות אנחנו נתקלים במספר רב של מטופלי קנאביס רפואי אשר פונים אלינו ומחפשים מכשיר אידוי (וופורייזר) לשמן, על מנת לאדות את התרופה שלהם  – שמן טפטוף תחת הלשון. חשוב מאוד להבין – אסור בשום פנים ואופן לאדות שמן טפטוף תחת הלשון!! שכן זה יכול לגרום לבעיית ריאות קשה מאוד ועד לקריסה טוטאלית של המערכת הנשימתית.

חשבו לנו להבהיר, זה לא ששמן טפטוף תחת הלשון הוא מסוכן. פשוט הוא מכיל בתוכו חומרים כמו נוספים -שמן קנולה, שמן זית, ויטמין E או שמן זרעי המפ, שבמידה ונצרוך אותם באידוי הישר אל תוך הריאות, יכולים לגרום לנו למחלת ריאות קשה (כמו שראינו במספר מקרים בארה״ב במהלך סוף 2019). נכון להיום, שמן קנאביס רפואי לאידוי לא קיים בשוק הישראלי היות והרגולציה לא מאפשרת מכירת של שמן מסוג זה ולכן הוא גם לא משווק בארץ.

(למרות הפופולריות הרבה שלו בארה״ב ובאירופה) נכון, שיש מטופלים וצרכנים המייצרים שמן לאידוי בצורה פרטית בביתם, אך שימוש בשמן כזה (ללא פיקוח ועמידת בסטנדרטים רפואיים) הוא על אחריותם בלבד. שמנים כאלו לרוב יעורבבו יחד עם חומרים אחרים כגון: PG, VG, טרפנים, MCT

אסור לאדות שמן טפטוף תחת הלשון!!!

לסיכום, שימו לב טוב טוב איזה שמן יש לכם לפני שאתם משתמשים בו. אם אתה לא בטוחים תתייעצו עם הרוקח, עם חבר/ה עם ניסיון או צרו איתנו קשר. בהצלחה ושמרו על עצמכם.

  • הפוסט מדבר על שמני THC ו – CBD כאחד.
אסור לאדות שמן טפטוף תחת הלשון!!!